Alliantie voor duurzaam bouwen opgericht
(29-07-2010)
Het doel van de alliantie is om het delen van ervaringen binnen de bouwbranche te bevorderen en voorbereidingen te treffen voor het bekendmaken van een nieuwe internationale bouwstandaard, Active House; gebouwen die meer energie produceren dan verbruiken.
Eén van de belangrijkste drijfveren voor professionals om deel te nemen aan de oprichting van de nieuwe internationale alliantie is dat vanaf 2020 gebouwen energie- en CO2 neutraal moeten worden gebouwd. Aangezien mensen tot wel 90% van hun leven binnen gebouwen doorbrengen, en twee van de drie gebouwen een slecht binnenklimaat heeft wat bij kan dragen aan allergieën, depressies en een verminderd vermogen om te leren, zit er groot potentieel in de bouw van betere en gezondere gebouwen.
De deelnemers uit o.a. Nederland, Denemarken en Duitsland kwamen samen in Kopenhagen om een nieuw internationaal bouwnetwerk te lanceren onder de naam Active House Alliance.
Het doel van het netwerk is dat toekomstige gebouwen zullen worden gebouwd volgens de ‘Active House Visie', een algemene visie voor het ontwikkelen van gebouwen die meer energie produceren dan verbruiken, met eerbied voor zowel gezondheid en binnenklimaat als energie en milieu.
Nieuwe internationale bouwstandaard
De bijeenkomst heeft succesvol geleid tot onder andere de oprichting van een Task Force om meer bekendheid voor toekomstige activiteiten van Active House te genereren. Het is de eerste stap op weg naar het creëren van een internationaal platform voor het delen van kennis en ervaringen.
Innovatieve producten
Het platform richt zich niet alleen op het organiseren van internationale conferenties, maar ook op het bekendmaken van nieuwe innovatieve technologische en energieoptimaliserende producten. Kortom een platform waar iedereen uit de bouwbranche wereldwijd ervaringen uit bijvoorbeeld demonstratieprojecten kan delen.
Michel Kalis, Commercieel Directeur van Velux Nederland: "Wij ondersteunen de Active House Visie. Als onderdeel van de bouwmaterialenbranche voelen wij een verantwoordelijkheid om de ontwikkeling van gebouwen, die niet alleen zorgen voor een vermindering van ons totale energieverbruik, maar ook een bijdrage leveren aan een gezond binnenklimaat en een positiever bijdrage leveren aan ons milieu, te ondersteunen."
Meer nieuws
Nieuwe gebouwen mogen vanaf 2020 bijna geen energie meer verbruiken en de energie die nog nodig is, moet uit duurzame bronnen komen. Dat schrijft nieuwe Europese wetgeving voor. Ook voor het energielabel staan veranderingen op stapel.
Het atrium in het Rotterdamse Cité-gebouw heeft een gevouwen dakvlak van koud gebogen glaspanelen op een ranke staalconstructie van rechte liggers.
Koninklijke Boon Edam gaat een aantal speciale deuren produceren en plaatsen in het Erasmus MC in Rotterdam, dat verbouwd en uitgebreid wordt.
De gerenoveerde Concernlocatie van de Politieacademie in Apeldoorn is afgelopen maandag geopend door Hare Majesteit de Koningin. Het ontwerp voor de herhuisvesting in dit rijksmonument en het interieurontwerp zijn van de hand van Atelier Pro en Studio Leon Thier.
Koningin Beatrix opent morgen de nieuwe schouwburg Amphion in Doetinchem. Bij de bouw van dit theater is voor de akoestiek een scala aan bouwtechnische maatregelen genomen.
The Great Hall in het nieuwe Nationaal Automobiel museum heeft een kathedraalachtige uitstraling. Het langgerekte tongewelf is vooral bijzonder geworden door de houtconstructie met de opbouw van een netkous.
Minister Van Middelkoop wil uniforme eisen voor verbouwing en renovatie opnemen in het Bouwbesluit. Daardoor zou renovatie vaker goedkoper kunnen uitvallen dan sloop en nieuwbouw.
Inschrijven voor De Nederlandse Bouwprijs 2011 kan vanaf nu. De Bouwprijs beloont gebouwen, bouwwerken en bouwmaterialen en –systemen die opvallen door creativiteit, inventiviteit en innoverend vermogen.
UNETO-VNI reageert ontstemd op het bericht dat er geen subsidie meer beschikbaar is voor warmtepompen. Gisteren werd bekendgemaakt dat de regeling van AgentschapNL voor zogenoemde lucht/water warmtepompen is overtekend.
Ontwerpen vanuit duurzaamheidlabels is een nieuwe trend. Met de bouw van TransPort verwacht ontwikkelaar Schiphol Real Estate in één keer twee primeurs binnen te halen.
- Koud gebogen glas in atriumdak
- Energieverbruik gebouwen vanaf 2020 bijna 0
- Bijzondere deuren voor Erasmus MC Rotterdam
- Sportpaleis Ahoy breidt uit onder nieuw dak
- Shortlist voor 'lelijkste gebouw van Nederland'
- Markante architectuur voor Politieacademie
- Houten netkous in hal van automuseum
- Beatrix opent 'doos-in-doos' theater Amphion
- Ecologisch woonhuis, Almere
- Uniforme eisen voor renovatie op komst
- Energieverbruik gebouwen vanaf 2020 bijna 0
- Koud gebogen glas in atriumdak
- Bijzondere deuren voor Erasmus MC Rotterdam
- Markante architectuur voor Politieacademie
- Beatrix opent 'doos-in-doos' theater Amphion
- Houten netkous in hal van automuseum
- Uniforme eisen voor renovatie op komst
- Inschrijving Nederlandse Bouwprijs geopend
- Subsidie warmtepomp stokt
- TransPort: koploper in duurzaamheidsrace
- Sportpaleis Ahoy breidt uit onder nieuw dak
- Drijvend paviljoen met geodetische koepels
- Kartonnen kokers vormen ruimtevakwerk
- Rijksmonument gerenoveerd tot passiefhuis
- Aluminium gevel Casa400 geeft vertekend beeld
- Glas met spreuken op borstweringen
- Dubbele gevel van glazen vouwwanden
- Verbindingsbruggen als museumdepot
- Afgeronde hoeken maken gevel dynamisch
- Glasgevel in houten diagrid
Volg ons op Twitter!
Bouwwereld.nl is ook te vinden op Twitter. Volg via @bouwwereld al het bouwtechnische nieuws!
Bekijk alle projecten op de kaart
Google Maps is geïntegreerd in de projecten op Bouwwereld.nl. Bekijk nu op de grote kaart projecten in heel Nederland: bouwplannen, in uitvoering, opgeleverd en beschreven.Ga naar de grote kaart »

