Klapperend koperen dak voldoet aan ontwerp

(02-06-2010)
Klapperend koperen dak voldoet aan ontwerp
Kort na oplevering van een woning blijkt het koperen dak bij weinig wind al te klapperen. Ook nadat de aannemer het dak herstelt, blijft dit zo. Daarnaast beginnen de koperen felsbanen te vervormen. De opdrachtgevers nemen hier geen genoegen en stellen de aannemer voor deze tekortkomingen aansprakelijk. Volgens de aannemer zijn de ‘problemen’ eigen aan het voorgeschreven ontwerp.
De opdrachtgevers laten BDA Dakadvies BV de problemen onderzoeken. Als ze een beroep willen doen op verborgen gebreken, moeten ze aantonen dat de gebreken door toedoen van de aannemer zijn ontstaan. Uit het rapport blijkt onder meer dat het ontwerp voldoet aan de gebruikelijke ontwerprichtlijnen. Dat geldt ook voor het toegepaste felssysteem met dubbele fels met een h.o.h.-afstand van 600 mm. Het ontwerp is ook correct uitgevoerd en bij de uitvoering in de basis is niet afgeweken van de uitvoeringsprincipes.

Aannemer niet schuldig
Tijdens de bespreking van de kwestie geven de opdrachtgevers aan dat ze niet achter de inhoud van het rapport staan. Ze hebben echter geen ander bewijsmateriaal kunnen overleggen. De arbiter is dan ook van oordeel dat ze niet hebben aangetoond dat de aannemer schuldig is aan de gebreken. De vorderingen wijst de arbiter af. Als de in het ongelijk gestelde partij moeten de opdrachtgevers de proceskosten betalen. Daarnaast zijn ze de aannemer een tegemoetkoming in de kosten van rechtsbijstand verschuldigd.

Geschilnummer: 30.858

Tekst: Paulien Ruitenbeek

Illustratie: Pennestreek
Twee opdrachtgevers zijn allerminst tevreden over de herstelwerkzaamheden aan hun nieuwe dakopbouw, nadat ook bij de buren lekkages zijn ontstaan.
Om op de tussenverdieping in zijn appartement te kunnen vertoeven, moet de woningeigenaar om de zoveel meter bukken. Twee plafondbalken belemmeren een optimale doorloop. Op zijn zachtst gezegd onhandig. De inmiddels geïrriteerde koper stelt de aannemer aansprakelijk voor deze tekortkoming.
Een aannemer verricht onderhoudswerkzaamheden aan een door betonrot aangetast balkon. Vijf jaar later heeft het betonrot zijn greep op het balkon verstevigd en wijzen alle vingers beschuldigend naar hem.
Na oplevering van verbouwingswerkzaamheden aan een woning laat de opdrachtgever een deel van de meerwerkfactuur onbetaald.
Lever 48 natte cellen waterdicht op. Dat is de opdracht van een ziekenhuis aan een aannemersadres.
Een aannemer heeft op een tweetal plaatsen woongebouwen voor asielzoekers gerealiseerd. Bij onderzoek door een advies- en ingenieursbureau blijkt echter dat de aansluiting van de galerijen op de kolommen en op de gevel niet voldoet.
Een aannemer bouwt een bedrijfshal inclusief kantoor, maar kan vervolgens naar zijn geld fluiten. De klant laat 11.344,51 euro van de aanneemsom en 904,32 euro meerwerk onbetaald.
Het niet aanbrengen van stalen spanten, een te hoog geplaatste verdiepingsvloer en een koudebrug in de vloerconstructie van de erker.
Tijdens de bouw van zijn woning slaat de opdrachtgever groot alarm. Hij heeft tekortkomingen in de spouwruimte ontdekt.
Sloopwerk, heiwerk, graafwerk en het aanbrengen van een fundering voor een woningaanbouw. De aannemer doet het allemaal.
Gevonden artikelen: 1 - 10 van 36

 

Bekijk alle projecten op de kaart

Google Maps is geïntegreerd in de projecten op Bouwwereld.nl. Bekijk nu op de grote kaart projecten in heel Nederland: bouwplannen, in uitvoering, opgeleverd en beschreven.
Ga naar de grote kaart »