Ga naar hoofdinhoud

Vervuild metselwerk

Bouwfout vervuild metselwerk

Het metselwerk boven het rechter raam is duidelijk meer vervuild dan bij het raam links. Het is speculeren, maar het lijkt erop dat de omkasting van de zonwering de afwatering via de open stootvoegen blokkeert, met vochtophoping en vervuiling als gevolg.

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Met deze wekelijkse nieuwsbrief blijf je op de hoogte van het laatste nieuws uit de bouwtechniek.

3 reacties op “Vervuild metselwerk

  • Leon

    Aanvulling: met ‘die conclusie’ bedoel ik hetgeen onder de foto staat, niet de reactie van Dennis (die heeft mijn reactie gekruist).

  • Leon

    Die conclusie betwijfel ik ten zeerste. Een gemetselde gevel is nooit zo strak/vlak dat een standaard screenkast de boel waterdicht afsluit. Dat vocht kan er wel uit, de spouwventilatie zal op dat punt hooguit beperkter zijn. Ik denk eerder dat het opspattend vuil is vanaf de bovenzijde van de screenbak.

  • Dennis Kuijlen

    Het is nogal plaatselijke vervuiling, dus ik gok dat het opspattend regenwater van de rolluikbak is. In de poreuze betonsteen blijft het extra water langer hangen waardoor het sneller groen wordt.
    De grootste vervuiling van de gevel vind ik de rolluikbak zelf. Daar is nog nooit 1 gevel fraaier van geworden.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *