Ga naar hoofdinhoud

Bouw ministerietorens op plek Zwarte Madonna

De bouw van de twee ministerietorens voor Justitie en Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties in Den Haag, op de plek waar de Zwarte Madonna stond, is van start gegaan.

Van Halteren Infra BV is begonnen met de aanleg van de bouwput door het slaan van de damwand, grondwerk en het ontgraven van het bouwterrein tot zes meter onder het huidige straatniveau.

Nieuw trilblok tegen overlast
Voor de aanleg wordt een enorm trilblok gebruikt, de PVE 2350 VM van Dieseko. Dit nieuwe trilblok, werkt op hoge frequentie (2.300 toeren per minuut, 38,33 Hz) en geeft minder schadelijke trillingen naar de omgeving. Hierdoor wordt geluids- en trillingsoverlast beperkt.

Het blok heeft daarnaast een variabel moment, waardoor opstarten en stop zetten trillingsvrij geschiedt en geen hinderlijke trillingen worden gegeven. De PVE 2350 VM weegt inclusief damwandklem model 350 en slangenpakket 14 ton en heeft een slagkracht van maar liefst 290 ton (2.900 kN).

Bouwwereld plaatste al eerder:
– Zwarte Madonna wijkt in juni
– Zwarte Madonna gaat plat

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Met deze wekelijkse nieuwsbrief blijf je op de hoogte van het laatste nieuws uit de bouwtechniek.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *