
Samenhangende afspraken
Voor de komende jaren streeft het kabinet ernaar dat er gemiddeld 80.000 – 83.000 woningen per jaar worden gebouwd. Er is niet alleen vraag naar voldoende woningen, maar ook naar de juiste soort woningen op de juiste plek. De regionale verschillen in de vraag nemen sterk toe.
Het kabinet wil samenhangende afspraken maken over woningbouw, bedrijventerreinen, groengebieden, verkeer en vervoer, de wateropgave en de benodigde milieumaatregelen, voor de periode 2010-2020, gedifferentieerd naar de behoefte in de verschillende stedelijke regio’s.
Energiebesparing
In 2009 wil het kabinet dat 70.000 bestaande woningen/bedrijfsgebouwen energiezuiniger worden gemaakt. Eigenaren worden gestimuleerd om het energielabel met twee of meer klassen te verbeteren. Om eigenaren-bewoners aan te zetten meer te investeren in energiebesparing wordt in 2009 een stimuleringspremie ingevoerd in proefprojecten Meer met minder.
Voor bedrijfsgebouwen zoals kantoren is in 2008 de energie-investeringsaftrek ingevoerd. Deze geeft een prikkel om te investeren in energiebesparende technieken. Per 1 januari treedt voor nieuwe bedrijfsgebouwen, scholen en zorginstellingen de aanscherping van de energieprestatie-eis van gemiddeld 20 procent in werking.
Bron: VROM