Ga naar hoofdinhoud
Bouwtechniek

Bootwoningen nieuw woningtype in Amsterdam


Op het terrein van de voormalige boekbinderij Stokkink in de Amsterdamse Frederik Hendrikbuurt realiseert De Principaal in samenwerking met PFC² Envelopment BV een opmerkelijk woningbouwproject. Het project is een combinatie van renovatie van de oude boekbinderij met de nieuwbouw van een drietal zeer verschillende gebouwen.

Nieuw woningtype
Paradepaardje van de Binderij zijn tien luxe stadsvilla’s aan het water van de Kostverlorenvaart met een inpandige aanlegplaats voor een pleziervaartuig tot 7 meter. Even de mast rechtop zetten en je kunt zo doorvaren naar zee of naar de Rijn, zo meldt De Principaal. De bootwoning is een compleet nieuw woningtype voor Amsterdam.

De architectuur van deze woningen is geïnspireerd op de oude Amsterdamse pakhuizen. Dat is alleen te zien vanaf de overkant, want de huizen grenzen direct aan het water.

Het project is ontworpen door Bureau Kroner uit Den Haag. De woningen worden gebouwd door Bouwbedrijf M.J. De Nijs en Zonen uit Warmenhuizen.

Artist impression van de bootwoningenArtist impression van de bootwoningen
Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Met deze wekelijkse nieuwsbrief blijf je op de hoogte van het laatste nieuws uit de bouwtechniek.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.