Ga naar hoofdinhoud
Bouwtechniek

Bouw luidt noodklok over grondstofprijzen

De bouw moet de ,,exorbitante” prijsstijgingen van brandstoffen en bouwstoffen kunnen doorberekenen aan opdrachtgevers. Bestaande risicoregelingen moeten voortaan onverkort worden toegepast. Daarvoor pleit brancheorganisatie Bouwend Nederland.

Staalprijs met 50% omhoog
De staalprijzen zijn het afgelopen halfjaar ongeveer met de helft gestegen. Ook brandstoffen en wegenbouwgrondstoffen worden steeds duurder. Bouwondernemers kunnen door de prijsstijgingen amper nog een reële inschatting maken van de prijsontwikkelingen, stelt Bouwend Nederland.

Volgens Bouwend Nederland zullen bouwbedrijven steeds minder geneigd zijn om zich in te schrijven voor langlopende projecten van overheden, vanwege de grote risico’s. De bouwers denken dat opdrachtgevers erbij gebaat zijn als er van tevoren regelingen worden getroffen, zodat bouwer en opdrachtgever niet bij elke prijsstijging weer rond de onderhandelingstafel hoeven.

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Met deze wekelijkse nieuwsbrief blijf je op de hoogte van het laatste nieuws uit de bouwtechniek.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.