‘Woonklaar’ is een nieuw concept waarbij een woning ook aan de binnenkant wordt afgeleverd zoals de koper het persoonlijk graag wil hebben. Het eerste nieuwbouwproject waarbij dat kan is De Brouwery in Hengelo.
Het ‘woonklaar’-concept is ontwikkeld door Thuisinprojecten uit Goor. De belangrijkste voordelen zijn gemak en financieel voordeel. Het concept werkt als volgt:
De kopers van ‘De Brouwery’ krijgen een waardecheque die de waarde van het (standaard) afwerken van wanden/plafonds, kozijnen/deuren en het schilderwerk vertegenwoordigt. Met de cheque kan men naar de Thuisin-woonwinkels om zelf te bepalen welke kleur de kozijnen moeten krijgen, of er behang op de wanden enzovoorts. Eventuele meerkosten worden apart in rekening gebracht.
De nieuwe aanpak levert ook een tijdvoordeel op want het grootste deel van de inrichting is een verlengstuk van het bouwproces geworden.
Ook aan de financiering is gedacht. Kopers kunnen een deel van de inrichting meenemen in de hypotheekaanvraag op voorwaarde dat het een ‘niet-roerend’ goed is.
Vanzelfsprekend kunnen kopers er ook voor kiezen om alles volgens de standaard specificaties te laten afwerken.
Bron: Nieuwsbank