Ga naar hoofdinhoud
Bouwtechniek

Oog van Zwolle opent deuren

Het gerenoveerde museum de Fundatie in Zwolle opent op zaterdag 1 juni voor het publiek. Een dag eerder, vrijdag 31 mei, verricht prinses Beatrix de officiële opening. Na ruim een jaar bouwen is het neoclassicistische gebouw uit 1843 af en gekroond met een ronde opbouw, in de volksmond al ‘het oog’ genoemd.

Het oog is bekleed met 55.000 wit-blauwe keramische tegels en weerspiegelt de Hollandse lucht. Architect Architectenbureau Bierman Henket , bekend van vele museumrenovaties zoals van het Fries museummuseum Boijmans Van Beuningen en het Catharijne Convent, tekende ook voor het ontwerp van de Fundatie.

Momenteel zijn in het museum de tentoonstellingen Pieter Henket-The way I see it, Dans op de vulkaan-Kunst en leven in de Republiek van Weimar en Jeroen Krabbé-Dum Vivimus Vivamus te zien. Daarnaast wordt met Van Turner tot Appel het beste uit eigen collectie getoond vanaf het midden van de 19e eeuw tot nu.

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Met deze wekelijkse nieuwsbrief blijf je op de hoogte van het laatste nieuws uit de bouwtechniek.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.