Concrete Design
De Concrete Design Competition stimuleert architectonisch materiaalonderzoek. Studenten worden uitgedaagd creatieve voorstellen te doen voor grensverleggende betontoepassingen en deze te presenteren in een architectonisch ontwerp.
Thema van de editie 2007/08 is ‘Implicit Performance’, aangegeven door de Spaanse architect Juan Herreros, curator van deze editie. In de ontwerpopgave vraagt de curator de deelnemers de hybride aard en mogelijkheden van beton te onderzoeken.
Jury
Over Sakura Concrete meldde de jury; “De combinatie van beton met fragiel levend materiaal geeft het materiaal ziel.” Sense of Scale viel vooral op doordat de gecombineerde kwaliteit van bouwtechnologie, bouwfysica en architectuur is onderzocht.
De winnaars mogen deelnemen aan de internationale Master Class Concrete Design. De Nederlandse jury besloot het prijzengeld van €4000,- gelijkelijk te verdelen onder de winnaars.
Bron: EngineeringNow