Ga naar hoofdinhoud
Nieuwbouw

3D-geprinte flat in China

In China staat het eerste geprinte flatgebouw ter wereld. Het gebouw telt vijf verdiepingen en 1.100 vierkante meter. Het Chinese bedrijf WinSun printte eerder al 10 huizen in één dag. Hiervoor gebruikten ze een mengsel van gemalen puin en industrieel afval zoals glas. Dit wordt gemengd met sneldrogend cement en een verhardingsmiddel.

De gebruikte 3D-printer is bijna 7 meter hoog, 10 meter breed en 40 meter lang. Hier is het hele appartement in holle, losse onderdelen geproduceerd. Deze onderdelen worden ter plekke gemonteerd en met staal verstevigd. Ook wordt er dan isolatie aangebracht.

Volgens WinSun bespaart deze manier van bouwen 20 tot 60% afval, 50 tot 80% arbeid en kan er 50 tot 70% sneller gebouwd worden. Het appartement heeft in totaal zo’n 140.000,- euro gekost. Het bedrijf wil in de toekomst ook bruggen en wolkenkrabbers gaan printen.

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Met deze wekelijkse nieuwsbrief blijf je op de hoogte van het laatste nieuws uit de bouwtechniek.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.