Thermochrome glascoating schakelt vanzelf tussen warmtedoorlatend of warmteblokkerend

TNO heeft een thermochrome en transparante glascoating ontwikkeld die op basis van de buitentemperatuur automatisch kan schakelen tussen het doorlaten of blokkeren van zonnewarmte. Daarmee blijft de warmte in de zomer buiten en komt de warmte in de winter juist binnen. De coating draagt op deze manier bij aan energiebesparing voor koeling en een comfortabeler binnenklimaat, zonder dat daarvoor in de winter extra bijgestookt moet worden.

Om in 2050 klimaatneutraal te kunnen zijn, moeten gebouwen flink verduurzamen. De gebouwde omgeving in Nederland is nu nog verantwoordelijk voor 40 procent van het energieverbruik en bijna een derde van de CO2-emissies. De energievraag van een gebouw wordt sterk beïnvloed door de ramen en daar biedt TNO’s innovatie uitkomst.


Daniël van Capelleveen, schrijvend redacteur en webredacteur bij Bouwwereld

Daniël van Capelleveen is bouwkundige, werkte jarenlang bij Vereniging Eigen Huis en is nu werkzaam als schrijvend redacteur en webredacteur bij Bouwwereld. Naar alle auteurs

Bekijk alle berichten

2 reacties op “Thermochrome glascoating schakelt vanzelf tussen warmtedoorlatend of warmteblokkerend

  1. Daniël van Capelleveen

    Voor zover ik heb begrepen, is het alleen aan te brengen op nieuwe beglazing.

  2. hague.property@international.gc.ca

    Is die coating ook bruikbaar en aan te brengen op bestaand glas in bestaande situatie?

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.